The Human Division

Orice tip de machete care nu se incadreaza in sectiunile anterioare - SF, feroviare, etc.

Re: The Human Division

Postby alexie » Sun Mar 01, 2020 7:47 pm

Înainte de toate ;) trebuie să elimin suspansul și să anunț că:
aZI 1 Martie 2020 aka Mărțișorul din anul :king: -nei S-A ÎNCHEIAT munca la mărețul proiect autointitulat
THE HUMAN DIVISION

...dar să începem cu începutul, începutul ultimului episod
Se făcea că sondajul s-a încheiat, părerea covârșitoare fiind că suplimentarea cu câte un foc pe părți ar fi optim pentru desăvârșirea operei alexiene. O altă parte la fel de covârșitoare a dedus că era mult mai bine dacă nici măcar nu-mi trecea prin minte să mă joc
Spoiler: show
cu fetița
cu chibriturile.
Image

N-am stat mult pe gânduri și iacătă două văpăi mistuind, la figurat, lateralele vehiculului deplasat pe meleaguri atât de îndepărtate încât eventualele alegeri anticipate s-ar lăsa cu CO2.
Image


Și pentru că m-am plictisit de haterși : Da, rovinieta intergalactică este plătită pe un an (lumină) și DA am plătit și podul de la Cernavodă. Că tot a venit vorba despre Autostrada Soarelui, munca la paviment a continuat la fel de susținut și în paralel s-a cochetat și cu horticultura extraterestră.
Image

Image

Image

Image

S-a texturat polistirenul și apoi s-a aplicat un strat de acrilic galben.
S-a aplicat un strat de aracet + acrilic galben + șervețel
Din surprize kinder și sârmă, respectiv rădăcină de brad Noch s-a plantat (în lipsă de borduri :whistle: ).

După un timp s-a aplicat vopsea galbenă dint-un spray email, s-a lipit „urmă de vehicul” cu ajutorul scotchului de hârtie. Aplicare lac „crăpăcios” și apoi vopsea sângerie.
Image


Image

Uscare, îndepărtare și prăfuire

Fixare vehicul, fixare rampă, fixarea pisicilor Terra Nova și a bravilor pedeștrii.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
Image


Image

Image

:sw1:
P.S. Rămăsesem dator cu poanta de la poll
z (31).jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Previous

Return to Toate celelalte

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron