41 Carthaginian Warrior

Mici scenete sau mari batalii, vignete si diorame, cu subiecte militare sau nu, toate isi au locul in aceasta categorie

41 Carthaginian Warrior

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 25, 2013 12:53 pm

Nu va speriati si ambalati degeaba ca e un remake/rebox/reload. E o figurina gata pictata de la Hat, cu toate bubele ei, eu i-am mai tras la vremea ei cateva smangaleli/spalaturi. Dar am vrut sa vad cum pot face o baza. Am incercat metoda cu pistolul de suflat iarba si am obtinut rezultatul care se vede desi jur ca am pus lipici doar pe alocuri. Asa m-am prins ca trebuie sa apelez la smocuri deja preparate si am folosit experienta asta la Cavalerul german

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
Olaf The Viking
Imperator

Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 41 Carthaginian Warrior

Postby alexie » Thu Apr 25, 2013 12:53 pm

Îmi pare realistă amenajarea "câmpului" de luptă, acum încearcă să jumulești unele porțiuni și înlocuieștele cu prafuri. Dacă ești mulțumit de rezultat, aplică pe Sir Edy.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque
alexie
Imperator

Prenume si nume: Lucian Milosan

Return to Diorame si figurine