IAR-80 cica M

Aici isi au locul lucrarile ce contin subiecte legate de aviatia romana.

Re: IAR-80 cica M

Postby Marhaba » Mon Apr 15, 2013 8:03 pm

Olaf The Viking wrote:
Ceea ce ar fi un dezastru total si ireversibil dar si un mare tris deoarece de fapt o face doar pe prima, restul le trage la xerox, nu le face manual pe fiecare in parte. Dar ca sa iti salvez mana cu care dai stelute si sa nu fii nevoit sa o arzi dupa aia, te linistesc spunandu-ti ca vor fi diferite, toate patru intre ele si una fata de alta.


Corect, bine ca m-ai linistit, altfel nu eram bun de nimic.
M-am referit doar la simplu fapt ca mi se pare aiurea sa faci aceeasi macheta la nesfirsit. Pe sistemul GB-lor unde chiar daca erau machete diferite primeai o singura medalie. Aici am zis sa fie mai multe pentru machete diferite. Sigur am omis sa scriu vreo 10 pagini despre ce inseamna "diferite". Daca tie nu ti se pare aiurea, nu e nici o problema, stai linistit. Oricum singurul care face machete la norma , esti tu. Asa ca tie ti se permite, mai ales ca si smocurile de iarba mi se pare ca nu sunt toate la fel. Deci se cheama ca sunt diferite, nu-i asa?
Doar sa-mi spui cite stele sa-ti trec , in rest poti sa elucubrezi in continuare.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: IAR-80 cica M

Postby Olaf The Viking » Mon Aug 26, 2013 9:35 am

Bill wrote:Cred c-o faci intentionat ca sa ai motive sa bodoganesti tot timpul montarii si vopsirii :laugh: :laugh: :evil:


Bre, aseara am avut un vis ciudat. Eram la o mitraliera antiaeriana si am doborat trei Me 109 si un IAR-80. Nu stiu ce o insemna visul dar se pare ca treaba impotriva aero e intrinseca si indisolubil legata adanc undeva inauntru. :roman:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Previous

Return to SIS Aripi romanesti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron