ASII AEROPURTATI DIN MANECA URSS

Tot ce tine de vehicule militare sau civile, blindate sau nu, tancuri, senilate sau semisenilate, autovehicule sau vehicule cu destinatii speciale

Re: ASII AEROPURTATI DIN MANECA URSS

Postby Georgel Musat » Sun Apr 07, 2013 7:23 am

Salutare. Revin cu poze ale acestei machete semifinalizata la prima vedere. Am modifcat cat de cat luneta tunului dupa cum aveam vizeta/locasul din pe de la eduard . Banuiesc insa ca e gresit acel pe-u cacci acum dupa cum vine luneta ,practic ochitorul pe unde ar intra in postul sau de lupta ?! Probabil ca macheta nu respectascara, e destul de problematica. ,dar poate fi incarata la satisfacator ca kit . Cand am luat-o ma gandeam sa iau si pt a face varianta de comamdament sau transportor logistic ,nu prea cred ca osa mai fac asa ceva . Ma multumesc cu asta pt a intregii colectia de blindate "parasutabile". Abia acum cu ocazia acestor poze am vazut o problema ce va trebuii sa o remediez si apoi ceva "flocaiala " pt uzura. poze
Image
Image
Image
in urmatoarea poza,desii nu mi-a iesit clara se vede ce spuneam in legatura cu pozitia lunetei si pe unde mai trce servantul .
Image
Image aici se vede buleala chiorului :X
Image
Image
Dupa ce rezolv problema si incep cu uzura mai pun poze .Spor cu sanatate si cer senin.
AK-12 The BEST IS THE BEST
User avatar
Georgel Musat
Cornicen
 
Posts: 121
Joined: Mon Jan 28, 2013 7:29 pm

Re: ASII AEROPURTATI DIN MANECA URSS

Postby Georgel Musat » Mon May 20, 2013 10:28 am

Salut. Revin cu ceva poze din ce am mai lucrat la machetele respective. Aici ASU-85
Image
Image
Image
Image
Image
https://lh4.googleusercontent.com/-3-Bk ... CF0633.jpg
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Cam atat , pricum ,acum incerc mai mult sa vad cum readaptez cu postarile si foto . daca foto sunt prea mari , intai somati si apoi trageti :commando: :D .
AK-12 The BEST IS THE BEST
User avatar
Georgel Musat
Cornicen
 
Posts: 121
Joined: Mon Jan 28, 2013 7:29 pm

Previous

Return to Vehicule

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron