Comanche

GB-ul se refera la lucrari avind ca tema machete la scari mici. Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc).

Re: Comanche

Postby alexelu_marinelu » Sun Mar 31, 2013 8:05 pm

Ai reusit o macheta simpatica, in special datorita experientei afeviste, care transpare in toate lucrarile tale. Modularea e frumoasa, finish-ul foarte bun, poate efectele prea accentuate, pentru un 72.
In ceea ce priveste baza, rama e de efect. Betonul in schimb, ridica din partea mea 2 observatii: placile de beton sunt paralele cu latura bazei (e o dambla personala), iar efectul de verdeata, muschi, e prea accentuat (cu atat mai mult cu cat e vorba de un model care nu a depasit faza testelor).
Care Sikorsky?
User avatar
alexelu_marinelu
Aquilifer
 
Posts: 355
Joined: Sun Jan 13, 2013 7:07 pm
Prenume si nume: Alexandru Croitoru

Re: Comanche

Postby Marhaba » Sun Mar 31, 2013 8:05 pm

Macheta e o formalitate (aici recunosc ca un pic am trisat), modularea si finish-ul cum spuneam n-au nimic de a face cu realitatea, dar asa cum zici e chestie de afv-urile din cârcă. Totdeauna va fi.
Rama de asemenea n-are nici o asemanare cu realitatea nici din greseala macar, ci doar la oha, ca sa nu stea direct pe masa. Paralelismul - ai dreptate, verdeata nu e verde ci un fel de gri care bate in verzui mai ales ajutat de lumina.
Sikorsky Sh60 este un helicopter spectaculos cu o inmatriculare (Scorpions) exceptionala
Image

Din pacate asa cum spuneam m-am blocat pe termen nedeterminat in faptul ca e nevoie de foarte mult chit sa remediezi erorile constructive, de imbinare si de forma a pieselor. Din motive de lehamite prefer sa trec la alt kit decit sa ma apuc de zidit, zugravit, faiantat si alte asemenea activitati.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Comanche

Postby Olaf The Viking » Sun Mar 31, 2013 8:05 pm

Marhaba wrote:
Iata si micul Comanche vopsit.


Mie mi se pare ca l-ai vopsit in culorile Tapir Models, aduce cu prima pagina a saitului. Asta era un compliment. :laugh: :laugh:

Abia astept sa-l vad "pe viu", desi e elicopter si cu toate ca nu practic, imi place sa ma uit, cum spunea batranelul.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Comanche

Postby Marhaba » Sun Mar 31, 2013 8:06 pm

Olaf The Viking wrote:
Marhaba wrote:
Iata si micul Comanche vopsit.


Mie mi se pare ca l-ai vopsit in culorile Tapir Models, aduce cu prima pagina a saitului. Asta era un compliment. :laugh: :laugh:


Cel mai tare compliment, nu oricum.:)
cu toate ca nu practic, imi place sa ma uit, cum spunea batranelul
;fg;
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Comanche

Postby Calin Ungureanu » Sun Mar 31, 2013 8:07 pm

Inedit model.
Eu nu (mai) am o parere asa proasta despre Revell. Probabil am avut mai mult noroc.
Draguta discutia publica.
Ninjaaaaa !
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Previous

Return to Braille Scale 2011

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron